Ліпофлавон

Реєстраційний номер: UA/3053/01/01

Імпортер: ПАТ "ФАРМСТАНДАРТ-БІОЛІК"
Країна: Україна
Адреса імпортера: Україна, 61070, м. Харків, Помірки

Форма

краплі очні, ліофілізат для емульсії, 1 флакон з ліофілізатом та 1 флакон з 1,5 мл розчинника (розчин натрію хлориду 9 мг/мл) разом із кришкою-крапельницею в індивідуальних пачках з картону

Склад

1 флакон препарату містить: лецитин-стандарт (у перерахуванні на лецитин) – 27,5 мг; кверцетин (у перерахуванні на суху речовину) – 0,75 мг

Виробники препарату «Ліпофлавон»

ПАТ "ФАРМСТАНДАРТ-БІОЛІК"
Країна: Україна
Адреса: Україна, 61070, м. Харків, Помірки
Увага:
Це оригінальна інструкція препарату.
Инструкция Ліпофлавон на русском.

Інструкція по застосуванню

для медичного застосування лікарського засобу

ЛІПОФЛАВОН

(LIPOFLAVON)

Склад

діючі речовини: 1 флакон препарату містить: лецитин-стандарт (у перерахуванні на лецитин) - 27,5 мг; кверцетин (у перерахуванні на суху речовину) - 0,75 мг;

допоміжна речовина: лактоза моногідрат;

розчинник: розчин натрію хлориду 9 мг/мл.

Лікарська форма. Краплі очні, ліофілізат та розчинник для емульсії.

Основні фізико-хімічні властивості: ліпофлавон - аморфна маса світло-жовтого кольору з характерним запахом; розчинник - прозора безбарвна рідина.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються в офтальмології.

Код АТХ S01Х А.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Протизапальний, ранозагоювальний, ангіопротекторний засіб. Кверцетин, який належить до групи біофлавоноїдів, має антиоксидантну, противірусну дію, гальмує синтез лейкотрієнів, знижує патологічно підвищену судинно-тканинну проникність і сприяє нормалізації тканинної трофіки. Лецитин (фосфатидилхолін) має антиоксидантні, антигіпоксичні і мембраностабілізуючі властивості, сприяє репарації тканин. Ліпосомальна структура Ліпофлавону забезпечує розчинність і офтальмобіодоступність при інстиляціях у формі очних крапель.

Фармакокінетика.

Не досліджувалась.

Клінічні характеристики

Показання

Поранення рогівки (проникні і непроникні).

Післяопераційні рани рогівки (після екстракції катаракти).

Кератити різної етіології.

Запальні захворювання переднього відрізка ока.

Протипоказання

Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При одночасному застосуванні кількох лікарських засобів для місцевого застосування в око необхідно вводити їх з інтервалом 10-15 хвилин. Очні мазі слід застосовувати останніми.

Особливості застосування

Перед кожним закапуванням флакон з препаратом необхідно потримати у долоні, щоб підігріти до температури тіла. Потім флакон необхідно струсити протягом 1 хвилини до утворення однорідної емульсії. У випадку виникнення болю в очах (оці), затуманення зору, погіршення зору, якщо тривале почервоніння та подразнення, що виникли протягом 72-х годин після застосування препарату, не зникають, необхідно припинити застосування та звернутися до лікаря.

Під час лікування не слід носити м'які контактні лінзи. Перед застосуванням очних крапель тверді контактні лінзи необхідно зняти. Подальше застосування контактних лінз можливе не раніше ніж через 20 хвилин.

Застосування у період вагітності або годування груддю

У зв'язку з обмеженою на даний час інформацією Ліпофлавон не рекомендується призначати у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Після інстиляції препарату може виникнути затуманення зору, тимчасова втрата чіткості зору, у цьому випадку не слід керувати автотранспортом або механізмами, поки зір повністю не відновиться.

Спосіб застосування та дози

Вимити руки перед застосуванням. Розкрити флакон з ліофілізатом і флакон з розчинником. Розчинник обережно вилити до флакона з ліофілізатом, який потім закрити пробкою, та, утримуючи великим і вказівним пальцями дно і пробку флакона, інтенсивно струсити протягом 1 хвилини до утворення однорідної емульсії. Потім зняти пробку і надіти на флакон кришку-крапельницю. Не торкатися крапельницею будь яких поверхонь, включаючи руки, очі для запобігання забруднення, що може спричинити інфекційне ураження очей.

Дорослим і дітям віком від 12 років закапувати по 1-2 краплі у кон'юнктивальний мішок хворого ока 6-8 разів на добу. Після зняття гострого запального процесу закапувати 3-4 рази на добу до повного одужання.

Тривалість лікування залежить від тяжкості захворювання. Середній курс лікування становить 10 діб. При необхідності курс лікування може бути продовжено до 1 місяця.

Діти

У зв'язку з відсутністю клінічного досвіду не рекомендується призначати дітям віком до 12 років.

Передозування

Про випадки передозування не повідомлялось.

Побічні реакції

В осіб з підвищеною чутливістю до компонентів препарату можливі алергічні реакції і тимчасова втрата чіткості зору.

Термін придатності. 1 рік.

Умови зберігання.

Ліпофлавон ліофілізат зберігати в оригінальній упаковці в морозильній камері при температурі нижче 0 ºС. Приготовану емульсію зберігати при температурі від 2 ºС до 8 ºС не більше 2-х діб.

Розчинник для Ліпофлавону зберігати при температурі не вище 25 ºС.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 1 флакону з ліофілізатом в індивідуальній пачці з картону; по 1,5 мл розчинника у флаконі з кришкою-крапельницею в індивідуальній пачці з картону.

Категорія відпуску. Без рецепта.

Виробник.

ПАТ «ФАРМСТАНДАРТ-БІОЛІК».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

ПАТ «ФАРМСТАНДАРТ-БІОЛІК»

Україна, 61070, м. Харків, Помірки.

Інші медикаменти цього ж виробника

ЦИТОХРОМ-С — UA/5271/01/01

Форма: розчин для ін'єкцій, 2,5 мг/мл по 4 мл в ампулі, по 5 або по 10 ампул у пачці

ГЕПАРИН-БІОЛІК — UA/0822/01/01

Форма: розчин для ін'єкцій, 5000 МО/мл; по 1 мл в ампулі; по 5 ампул у пачці з картону; по 4 мл у флаконі; по 5 флаконів у пачці з картону; по 5 мл у флаконі; по 5 або по 10 флаконів у пачці з картону

АКДП-БІОЛІК — UA/13006/01/01

Форма: суспензія для ін’єкцій по 0,5 мл (1 доза) або 1 мл (2 дози) в ампулах № 10

БІОЛІК ТУБЕРКУЛІН ППД-Л — UA/15771/01/01

Форма: розчин для ін'єкцій з активністю 2 ТО/доза по 0,6 мл (6 доз), по 1 мл (10 доз), по 3 мл (30 доз) в ампулах № 10; або комплект: 1 ампула по 0,6 мл (6 доз), 3 шприци з голками для витягання, 3 голки для введення; або комплект: 1 ампула по 1 мл (10 доз), 5 шприців з голками для витягання, 5 голок для введення

ЛІПОФЛАВОН — UA/3581/01/01

Форма: ліофілізат для емульсії для ін'єкцій, 1 флакон або пляшка з ліофілізатом в пачці